USA resan – Dag 1-4
USA resan – Dag 5-8
USA resan – Dag 9-12
USA resan – Dag 13-16
Dag 17 – Lördag
Vi började dagen på hotellet i Amarillo, sen åkte vi tillbaka en liten bit mot New Mexico och kollade in Cadillac Ranch för att sedan åka tillbaka igen. På vägen tillbaka till Amarillo så hittade vi en liten Cadillac Ranch butik där vi gick in och kollade lite. Vi körde sen mot Oklahoma och hamnade till slut i Lawton där vi spenderade en natt. Vi gjorde inget speciellt efter vägen mer än att köra bil.
Dag 18 – Söndag
Vi åkte från Lawton, Oklahoma vid en behaglig tid och började röra oss mot nästa mål som var Fort Worth, men efter vägen tänkte vi stanna i Witchita Falls och kolla in vattenfallet. Tyvärr så lyckades vi inte riktigt komma på rätt sida, men vi fick i alla fall med vattenfallet på bild.
Dag 19 – Måndag
Det var dags att besöka South Fork Ranch och se på Dallas huset, jag har aldrig tittat på Dallas på tv, men det var häftigt ändå. Vi fick gå en guidad tur runt på South Fork Ranch och det var riktigt coolt, efter att vi var klara med den guidade turen så gick vi runt lite själv innan vi åkte vidare till Jacksonville. Det var en riktigt mysig stad mitt ute i ingenstans.
Fint vattenfall!!
så många fina bilder 🙂
sv; nu ska dom på nouw i alla fall ha fixat problemet 🙂