God morgon!
Nu ska jag, älsklingen och Emelie snart åka till Arvika. Jag och älsklingen ska till optikern och Emelie ska hälsa på en kompis. Så det bär snart av för detta nu. Trevligt. Jag har även frågat älsklingen om vi inte ska handla lite på Ica där när vi ändå är där liksom. 🙂
Idag är det väl inte så mycket mer än det som händer tror jag. Jo vi skulle väl kanske till våran lokala bilförsäljare. Både jag och älsklingen är sugen på en bil men jag vet inte riktigt. Jag är ju fortfarande arbetslös så det känns ju sådär. Jaja, jag ska jobba den här veckan i alla fall.
Fredag: Route 69
Lördag: Route 69
Söndag: Route 69
MÃ¥ndag: Route 69
Det ska bli kul att få jobba lite, älsklingen åker väl neröver på söndag skulle jag tro så det blir ju tre dagar mindre med honom. Men jag får bara överleva det. Jag ska fixa detta, jag har ju gjort det förut så varför skulle jag inte fixa det nu.
Här kommer det några fler bilder från helgen som ni kan studera medan jag är hos optikern. Vet inte riktigt när vi är hemma så därför blev det ett ganska långt inlägg nu. Berättar hur det gick sen!
Jag tog en liten promenad på söndag morgonen till ICA. Jag gick efter Götakanal först, men det här är något annat. Det var mysigt att var ute. Det var 17 grader varmt i solen när klockan var 8 så jag klagade inte. 🙂
Jag hoppas att alla ni hade en trevlig påsk! För det hade jag. 🙂