God morgon!
Jaha ja, så är det tisdag, det innebär att det är mindre dagar kvar till fredag än vad det var igår.
Idag har jag ju lite grejer planerat och jag hoppas även att löne lappen kommer idag, vet ju inte om jag ska få någon. Det är ju bara semester ersättningen och sådant som ska betalas ut, men ändå.
Jag ska snart gÃ¥ ut och gÃ¥ låååång promenad med Sandra, när jag har kommit hem frÃ¥n det sÃ¥ blir det frukost, duschen och sen upp till kommunhuset. Sen blir det lite snabbt till banken och efter det Moa’s Garden.
Hittar jag inga blommor så blir det upp till Klevane och ligga i solen och njuta, så kanske kan vara lite låg uppdatering idag, men det får ni leva med. 🙂 Det är 13 grader redan och klockan är inte ens halv åtta.
Mellan klockan fyra och fem ska jag i alla fall hämta Jill på dagis, så hoppas att hon är på bra humör. Vi kan ju alltid gå upp till Statoil och få lastbilarna att tuta. 😀
Ni får ha en fin dag så ska jag med ha det!